dcsimg

Скат арктичний ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Досягає довжини 1 м і ваги до 4 кг. Цей скат близький до колючого скату, але кількість шипів в серединному ряду більш 24. Морда загострена, хвіст короткий. Спинний бік темніше, ніж у колючого ската, проте без кремових плям. У 98% особин черевна сторона не чисто біла, а з широкими — від 15 до 90% площі — темними мітками різної форми.

Спосіб життя

Донний вид — бентофаг. Полюбляє піщаний та мулистий ґрунт. Тримається зазвичай на глибині 300–1500 м, проте може підійматися до 140 м або опускатися до 2500 м до температури −1 °C. Живиться костистими рибами.

Запліднення і відкладання яєць відбувається при температурі вище 0°С. Самиці відкладають декілька яєць з шорсткою шкаралупою діаметром 8-13 см завдовжки та 5-8 см завширшки.

Розповсюдження

Ареал значною мірою збігається з поширенням колючого ската, але простягається далі на північ: від Шетландських островів, Фарерських островів, Ісландії та протоки Дейвіса між Гренландією і Канадою до північної Гренландії та Шпіцбергена і Баренцевого моря. Деякі особини допливають до Карибського моря та Африки.

Джерела

  • Curry-Lindahl, Kai: Våra fiskar: havs- och sötvattensfiskar i Norden och övriga Europa. Norstedts, Stockholm 1985, ISBN 91-1-844202-1, S. 141, 144, 337.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK