Поширені від Центральної Америки до півночі Південної Америки і басейну Амазонки.
Довжина тіла — 60-64 см, вага близько 9 кг. Жорстка з густим підшерстям шерсть забарвлена в сіро-коричневий або бежевий колір, на спині вона темніша і довга. На голій, кирпатій мордочці розташовані маленькі очі з темно-коричневою радужкою і невеликі вуха, зазвичай приховані в шерсті. Зуби коричневого кольору, позбавлені емалевого покриття і ростуть протягом усього життя тварини. Передні ноги двопалі, задні — трипалі. Всі пальці озброєні довгими (до 7 см), серповидно вигнутими пазурами. Ороговілі підошви лап голі, хвіст практично не розвинений.
Вони населяють тропічні ліси, більшу частину життя проводять на деревах, живлячись їхнім листям, квітками і плодами.
Парування відбувається цілий рік. Вагітність триває 5-6 місяців. Самиця приносить одного добре розвиненого, зрячого дитинча. Перші місяці життя він висить на тілі матері, а через 2-3 місяці починає самостійно харчуватися, тримаючись за матір. На сусідню гілку молодий лінивець переходить тільки в дев'ятимісячному віці. Дорослих розмірів він досягає до 2,5 років. .
До родини відносять близько двох десятків родів, серед яких лише один сучасний (Choloepus), що включає в себе два види: лінивець двопалий і лінивець Гофмана.[1].
Родина MEGALONYCHIDAE Gervais, 1855