Загальна довжина карапаксу досягає 29,5—30 см. Спостерігається статевий диморфізм: дорослі самиці у два рази більші за самців, голова у них з широкими важкими щелепами. Голова невелика у самців, а у самиці досягає великих розмірів. Карапакс дахоподібний з кілем. Пластрон у самців не увігнутий.
Голова та кінцівки темно—зелені. На голові присутні широкі плями, які можуть навіть утворювати «капелюх». На крайових щитках є по одній вертикальній яскравій жовтій смужці. Сам карапакс оливково—коричневий, поділений темною смугою кіля на дві частини. На карапаксі можуть бути світлі кільця або смуги. Пластрон світло—жовтий з темним пігментом. Шкіра коричнева або маслинова зі світлими жовтими або зеленуватими смужками і плямами.
Полюбляє річкові канали зі швидкою течією, з піщаним або гальковим дном. Харчується рибою, молюсками, ракоподібними, комахами, а також рослинною їжею.
Самці стають статевозрілими на 4 рік, самиці набагато пізніше. Самиця відкладає 2 яйця розміром в середньому шириною близько 25 мм й довжиною близько 40 мм. Інкубаційний період триває 70—80 діб.
Мешкає у річках Паскагула й Перлинній та їх головних притоках у Міссісіпі та частково Луїзіані (США).