Люце́рна[1], равельник,[1] равлинник,[1] медунка[1] (Medicago) — рід однорічних і багаторічних трав або напівчагарників родини бобових (Fabaceae), цінна кормова культура. Латинська родова назва Medicago виводиться із грецьких слів, що означають «корм із Мідії»; із цієї області рослина й потрапила в Грецію.
Коренева система стрижнева, проникає в ґрунт на глибину до 4—5 м і більше. На коренях живуть бульбочкові бактерії. Стебло пряме, міцне, вкрите дрібними густо посадженими листочками, висота рослини може досягти 85 сантиметрів.[2]
Одна з найцінніших рослин для польового травосіяння є люцерна посівна (Medicago sativa). Крім неї до Списку дикорослих корисних рослин України входять люцерна жовта (Medicago falcata) та люцерна хмелевидна (Medicago lupulina) як кормові та лікарські рослини[3].
Український селекціонер Лихацький Владислав Леонтійович удосконалив технології вирощування насіння люцерни і працював над впровадженням їх у виробництво. Виведені під його науковим керівництвом сорти люцерни «Чернігівська», «Анді» та «Владислава» широко розповсюджені в Україні та за кордоном[4].
Люце́рна, равельник, равлинник, медунка (Medicago) — рід однорічних і багаторічних трав або напівчагарників родини бобових (Fabaceae), цінна кормова культура. Латинська родова назва Medicago виводиться із грецьких слів, що означають «корм із Мідії»; із цієї області рослина й потрапила в Грецію.
Коренева система стрижнева, проникає в ґрунт на глибину до 4—5 м і більше. На коренях живуть бульбочкові бактерії. Стебло пряме, міцне, вкрите дрібними густо посадженими листочками, висота рослини може досягти 85 сантиметрів.