dcsimg
Imagem de Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871
Life » » Fungi » » Basidiomycota » » Hymenogastraceae »

Psilocybe semilanceata (Fr.) P. Kumm. 1871

Smailā kailgalve ( Letão )

fornecido por wikipedia LV

Smailā kailgalve (Psilocybe semilanceata) ir psihodēliska kailgalvju ģints sēne, kas satur psihoaktīvas vielas: psilocibīnu un beocistīnu. No visām pasaules psilocibīna sēnēm tā ir visbiežāk sastopamā un arī visspēcīgākā.[1] Sēnēm ir izteikta konusveida jeb zvana formas cepurīte līdz 2,5 centimetru diametram ar mazu izvirzījumu cepurītes augšpusē.

Izplatība

Smailā kailgalve ir izplatīta Ziemeļu puslodes aukstajos un subarktiskajos reģionos. Tās dabiskais izplatības reģions ir Eiropa visbiežāk tā sastopama Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionos. Sēne ir sastopama arī Latvijā.

Tā visbiežāk aug pakalnu dienvidu nogāzēs ar zemu zāli, it īpaši, govju un aitu ganībās. Tā aug arī pie grīšļiem, uz to bojāgājušajām, puvušajām saknēm.[2][3]

Atsauces

  1. Bresinsky and Besl (1989), pp. 115–16.
  2. Høiland K. (1978). "The genus Psilocybe in Norway". Norwegian Journal of Botany 25 (2): 111–22.
  3. Keay SM, Brown AE. (1990). "Colonization by Psilocybe semilanceata of roots of grassland flora". Mycological Research 94 (1): 49–56. doi:10.1016/S0953-7562(09)81263-X.

licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Wikipedia autori un redaktori
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia LV

Smailā kailgalve: Brief Summary ( Letão )

fornecido por wikipedia LV

Smailā kailgalve (Psilocybe semilanceata) ir psihodēliska kailgalvju ģints sēne, kas satur psihoaktīvas vielas: psilocibīnu un beocistīnu. No visām pasaules psilocibīna sēnēm tā ir visbiežāk sastopamā un arī visspēcīgākā. Sēnēm ir izteikta konusveida jeb zvana formas cepurīte līdz 2,5 centimetru diametram ar mazu izvirzījumu cepurītes augšpusē.

licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Wikipedia autori un redaktori
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia LV