dcsimg
Imagem de Abies magnifica A. Murray bis
Life » » Archaeplastida » » Gymnosperms » » Pinaceae »

Abies magnifica A. Murray bis

Ялиця прекрасна ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK

Морфологічна характеристика

Дерево заввишки до 57 м, товщина стовбура до 250 см. Крона вузька конусоподібна. Кора сірувата, тонка, з віком товщає і має глибокі тріщини і нарости, які часто в 4 рази ширші, ніж тріщини; пластинки червонуваті. Гілки у верхній частині крони направлені вгору, в ніжней — вниз; гілочки другого порядку розташовані супротивно або мутовчато, ясно-жовті або жовтувато-коричневі, протягом перших 1-2 років мають червонувате опушування.

Бруньки зовнішні або приховані в листі, зазвичай темно-коричневі, яйцевидні, маленькі, не смолянисті або з крапелькою смоли на кінці, на кінці закруглені; основні луски короткі, широкі, рівномірно-трикутні, густо опушені, не смолянисті, краї цельнокрайниє або городчатиє, на закінченні гострі. Листя (хвоя) завдовжки 2-3,7 см, завтовшки 2 мм, переважно однорядні, гнучкі, пахнуть камфорой; у середній частині часто притиснуті до гілочки на 2-3 мм, на кінцях відходять; у поперечному перетині плоскі або у плодовитих гілок у вигляді трапеції. На нижній частині листа видно дві сірувато-зелені смужки, кожна з 4-5 продиховими лініями. Верхня частина листа варіює від синій-зеленого до сріблясто-сірого кольору, має одну сірувато-зелену смугу, іноді роздвоєну ближче до верхівки. Смуга має 10, рідше за 8-13 устячкових лінії в середині листка. На кінці листя закруглене, або на плодовитих гілках декілька загострені; біля країв і нижнього шару епідермісу має смолянисті бороздки.

Чоловічі шишки під час запилення фіолетові або червонувато-коричневі. Жіночі шишки яйцевидно-циліндрові, завдовжки 15-20 см, завтовшки 7-10 см; на початку фіолетові, потім жовтувато- або зеленувато-коричневі, бесчерешковиє, на кінці округлі. Луски шишок 3 x 4 см, пухнасті; мають притиснуті або виступаючі приквітки, що обволікають луски. Насіння 15 мм завдовжки, 6 мм завширшки, темно-червонувато-коричневі, мають крило, по довжині порівнянне з сім'ям; насінневих бруньок 7-8.

Відмінність від схожих видів

Ялиця прекрасна схожа з ялицею благородною (A. procera), яка змінює її на північ від Каскадних гір. Розрізнити їх можна по будові листя: у ялиці благородної листя у верхній частині крони має подовжню канавку в середній частині, тоді як у ялиці прекрасною вона відсутня. У ялиці прекрасної листя як правило розташоване менш близько один від одного.

Розповсюдження

У природі ялиця прекрасна росте на заході США, в горах південного заходу Орегона, Невади і Каліфорнії на висоті 1400—2700 м над рівнем моря в змішаних хвойних лісах.

Галерея

Примітки

  1. Farjon, A. (2013) Abies magnifica: інформація на сайті МСОП (версія 2013.1) (англ.) 03 March 2011

Посилання

Червона книга Це незавершена стаття про організм, що занесений до Червоної книги.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK