dcsimg
Imagem de Abies fraseri (Pursh) Poir.
Life » » Archaeplastida » » Gymnosperms » » Pinaceae »

Abies fraseri (Pursh) Poir.

Abies fraseri ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK

Поширення, екологія

Країни поширення: США (Північна Кароліна, Теннессі, Вірджинія). Росте на найвищих схилах і вершинах гір Аппалачі, між 1200 м і 2038 м над рівнем моря, як правило, найкраще розвиваються на північних схилах. Ґрунти, як правило, опідзолені і помірної кислоти. Клімат вологий, з прохолодним літом і холодною зимою з сильними снігопадами, річна кількість опадів коливається від 850 мм і 2000 мм. Росте розкидано населення, іноді в чисто популяціях на найвищих відмітках, але частіше в суміші з Picea rubens і Betula papyrifera вище 1500 м, на більш низьких висотах також з Tsuga caroliniana, Betula alleghaniensis, Sorbus americana, Acer saccharum і Fraxinus caroliniana. Ericaceae і різні трави поширені в підліску, часто є товстий моховий килим (Hylocomium splendens).

Опис

Дерева до 25 м заввишки і 75 см діаметра на рівні грудей, з відкритою, симетричною, від пірамідальної до шпилеподібної крони. Кора сіра, тонка, гладка, пізніше сивіє. Гілки розходяться від стовбура під прямим кутом. Бруньки оголені, світло-коричневі, конічні, маленькі, смолисті, вершина гостра. Листки розміром 1,2-2,5 см × 1,5-2 мм,, гнучкі; поперечний перетин плоский; верхня поверхня темно-блискуче-зелена, іноді злегка сиза, вершина від злегка зубчастого до округлого. Пилкові шишки при запиленні червоно-жовті або жовто-зелені. Насіннєві шишки циліндричні, розміром 3,5-6 × 2,5-4 см, до дозрівання темно-фіолетові з накладними жовтувато-зеленими приквітками, після дозрівання від темно-коричневого до чорного кольору. Насіння розміром 4-5 × 2-3 мм, тіло коричневе; крила такої ж довжини, фіолетові. Деревина блідо-коричнева з білою заболонню. 2n = 24.

Використання

Решта населення ялиці має дуже обмежену комерційну цінність, як деревина. Використовується цей вид для новорічних ялинок. Він має природну «різдвяну» форму і зберігає свої ароматні, темно-зелені листки добре у приміщенні. Він також широко використовується як декоративне дерево для садів.

Загрози та охорона

На сьогодні найбільшим руйнівником є комаха, Adelges piceae виявлена у 1957 році на цій ялиці. Цей чужий шкідник швидко поширився на всі субпопуляції, викликаючи масивне відмирання. Мільйони дерев померли від 1980-х років, і тільки одна істотна популяція (гори Роджерс, Вірджинія) залишається практично незмінною.

Посилання


Соснові Це незавершена стаття про родину Соснові.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK