dcsimg

Krāšņspāru virsdzimta ( Latvian )

provided by wikipedia LV

Krāšņspāru virsdzimta (Coenagrionoidea) ir spāru kārtas (Odonata) virsdzimta, kas pieder vienādspārnu spāru apakškārtai (Zygoptera). Krāšņspāru virsdzimtā ir 6 dzimtas.[1] No tām Latvijā sastopamas 2 dzimtas: krāšņspāru dzimta (Coenagrionidae) ar 13 sugām un platkājspāru dzimta (Platycnemididae) ar 1 sugu.[2]

Kā visas vienādspārnu spāres arī krāšņspāru virsdzimtas spāres atpūšoties spārnus tur sakļautus nedaudz virs ķermeņa un paralēli tam. Turklāt spārni ir caurspīdīgi un bezkrāsaini. Krāšņspārnu virsdzimtu ir samērā grūti atšķirt no citas vienādspārnu spāru virsdzimtas - Lestoidea. Abu virsdzimtu sugām ir šauri spārni, bet galvenā īpašība, kas atšķir krāšņspārnu virsdzimtu ir smailās šūnas spārna membrānā.[3] Diemžēl Dienvidamerikā dzīvojošās Lestoidea virsdzimtas dzimtai Megapodagrionidae ir līdzīgas pazīmes, un patieso piederību var noteikt, tikai spāri secējot. Ja atrod tēviņam otru ģenitāliju, tad spāre pieder pie Lestoidea virsdzimtas.[3]

Sistemātika

Atsauces

  1. Coenagrionoidea
  2. Spāres - Odonata
  3. 3,0 3,1 «Dragonflies of the World». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2011. gada 15. jūnijā. Skatīts: 2012. gada 12. februārī.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia autori un redaktori
original
visit source
partner site
wikipedia LV

Krāšņspāru virsdzimta: Brief Summary ( Latvian )

provided by wikipedia LV

Krāšņspāru virsdzimta (Coenagrionoidea) ir spāru kārtas (Odonata) virsdzimta, kas pieder vienādspārnu spāru apakškārtai (Zygoptera). Krāšņspāru virsdzimtā ir 6 dzimtas. No tām Latvijā sastopamas 2 dzimtas: krāšņspāru dzimta (Coenagrionidae) ar 13 sugām un platkājspāru dzimta (Platycnemididae) ar 1 sugu.

Kā visas vienādspārnu spāres arī krāšņspāru virsdzimtas spāres atpūšoties spārnus tur sakļautus nedaudz virs ķermeņa un paralēli tam. Turklāt spārni ir caurspīdīgi un bezkrāsaini. Krāšņspārnu virsdzimtu ir samērā grūti atšķirt no citas vienādspārnu spāru virsdzimtas - Lestoidea. Abu virsdzimtu sugām ir šauri spārni, bet galvenā īpašība, kas atšķir krāšņspārnu virsdzimtu ir smailās šūnas spārna membrānā. Diemžēl Dienvidamerikā dzīvojošās Lestoidea virsdzimtas dzimtai Megapodagrionidae ir līdzīgas pazīmes, un patieso piederību var noteikt, tikai spāri secējot. Ja atrod tēviņam otru ģenitāliju, tad spāre pieder pie Lestoidea virsdzimtas.

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia autori un redaktori
original
visit source
partner site
wikipedia LV