dcsimg

Empusa guttula ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Великі та стрункі богомоли з тілом від зеленого до жовтуватого забарвлення. На голові між очима та основами антен мають характерний довгий конічний тім'яний відросток: у самиці з обох боків посередині з одним шипом, на верхівці з двома трикутними лопатями, у самця тонкий, без шипів та з загостренням на кінці. Антени самця гребінчасті. Краї передньоспинки з великими шипами.

Передні тазики з декількома шипами біля основи, внутрішня поверхгя їх чорна на верхівці, зовнішня з 2-3 світлими смугами. Передні стегна з 5 зовнішніми та дискоїдальними шипами, з зубчастим краєм між ними. Тазики середніх ніг з широкою округлою лопаттю, на задніх тазиках лопаті менші. Гомілки та стегна середніх та задніх ніг з двома світлими кільцями кожен. Лопаті на стегнах з 2 бурими смугами. Богомоли обох статей крилаті, добре літають. Надкрила виступають за кінець черевця, вічко на них бліде, спереду та ззаду з чорними плямами. Внутрішній край надкрил зазубрений, вони трохи довші за передньоспинку. Задні крила прозорі, передній край трохи димчастий біля веершини. Черевні лопаті сегментів черевця великі, бічні гострі. Церки короткі.[1]

Ареал

Поширений у багатьох країнах Африки: Алжир, Ангола, Буркіна-Фасо, Єгипет, Ефіопія, Камерун, Кенія, Лівія, Марокко, Намібія, Південно-Африканська Республіка, Сомалі, Танзанія, Туніс. Зустрічається також на Мадагаскарі та в Індії.

Примітки

  1. Battiston R., Picciau L., Fontana P., Marshall J. (2010). Mantids of the Euro-Mediterranean Area. WBA Books. с. 97-98. ISBN 978-88-903323-1-9. Архів оригіналу за 2015-09-23. Процитовано 2019-01-28.(англ.)

Джерела

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK