dcsimg
Creatures » » Animal » » Arthropods » » Hexapods » Springtails » » Short Horned Springtails »

Megalothorax carpaticus Papác, V, Kovác & L 2013

Megalothorax carpaticus ( Czech )

provided by wikipedia CZ

Megalothorax carpaticus je druh chvostoskoka rodu Megalothorax, který byl objeven na Slovensku v roce 2013.

Jedinci toho druhu byli objeveni ve Slovenských jeskyních. Přizpůsobení tvaru a struktur na povrchu těla na jeskynní prostředí nejsou u něj výrazné a předpokládá se, že obývá i půdu na povrchu mimo jeskyní. [1] Je dobře adaptovaný na život v jeskyních, například i díky zřetelně prodlouženým drápům na nohách. [1] Ty jim umožňují snadnější pohyb po kluzkém povrchu a po hladině vody.[2] Jeho velikost je méně než 0,5 mm.

Odkazy

Reference

  1. a b VÍTKOVÁ, Zuzana. Za objavmi v jaskyniach sa skrýva mnoho práce v teréne aj šťastie [online]. science.sk, 2013-08-06 [cit. 2013-09-05]. Dostupné online. (slovensky)
  2. Zoologové objevili tři nové druhy jeskynních živočichů [online]. webnoviny.sk, 2013-08-01 [cit. 2013-09-05]. Dostupné online. (slovensky)

Externí

  • VÍTKOVÁ, Zuzana. Vedci objavili v našich jaskyniach nové druhy živočíchov [online]. science.sk, 2013-08-05 [cit. 2013-09-05]. Dostupné online. (slovensky)
  • KOVÁŘ, : Zdeněk. Unikátny nález: V jaskyniach objavili 3 nové živočíchy! [online]. cas.sk, 2013-08-02 [cit. 2013-09-05]. Dostupné online. (slovensky)
Pahýl
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace.
Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia autoři a editory
original
visit source
partner site
wikipedia CZ

Megalothorax carpaticus: Brief Summary ( Czech )

provided by wikipedia CZ

Megalothorax carpaticus je druh chvostoskoka rodu Megalothorax, který byl objeven na Slovensku v roce 2013.

Jedinci toho druhu byli objeveni ve Slovenských jeskyních. Přizpůsobení tvaru a struktur na povrchu těla na jeskynní prostředí nejsou u něj výrazné a předpokládá se, že obývá i půdu na povrchu mimo jeskyní. Je dobře adaptovaný na život v jeskyních, například i díky zřetelně prodlouženým drápům na nohách. Ty jim umožňují snadnější pohyb po kluzkém povrchu a po hladině vody. Jeho velikost je méně než 0,5 mm.

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Wikipedia autoři a editory
original
visit source
partner site
wikipedia CZ