Hexagrammos octogrammus Hexagrammos generoko animalia da. Arrainen barruko Hexagrammidae familian sailkatzen da.
Hexagrammos octogrammus Hexagrammos generoko animalia da. Arrainen barruko Hexagrammidae familian sailkatzen da.
Hexagrammos octogrammus is een straalvinnige vissensoort uit de familie van groenlingen (Hexagrammidae).[1] De wetenschappelijke naam van de soort is voor het eerst geldig gepubliceerd in 1814 door Pallas.
Bronnen, noten en/of referentiesHexagrammos octogrammus — вид скорпеноподібних риб родини Терпугові (Hexagrammidae). Hexagrammos octogrammus завдовжки зазвичай до 35 см, біля Камчатки — до 42 см. Забарвлення його зеленувато-буре або коричневе з неправильної форми бурими плямами, нижня частина голови й черево світлі. На голові розташовані темно-бурі смуги, що розходяться від очей, на щоках — різкі блакитнувато-білі плями, над основою грудного плавця— кругла чорна пляма. Розповсюджений у Японському, Охотському, Беринговому морях; по американському узбережжю — на південь до Ситки, на острові Баранова. На початку літа підходить до берегів, а восени відходить на глибини. Бурий терпуг ловиться повсюдно, становлячи прилов берегових і ставних неводів. Добре ловиться він також і на вудку. На ринках у Північній Японії є звичайною рибою, хоча малоцінною. Використається місцевим населенням. М'ясо зеленого кольору, але при варінні пігмент руйнується й зелене забарвлення зникає.
Hexagrammos octogrammus — вид скорпеноподібних риб родини Терпугові (Hexagrammidae). Hexagrammos octogrammus завдовжки зазвичай до 35 см, біля Камчатки — до 42 см. Забарвлення його зеленувато-буре або коричневе з неправильної форми бурими плямами, нижня частина голови й черево світлі. На голові розташовані темно-бурі смуги, що розходяться від очей, на щоках — різкі блакитнувато-білі плями, над основою грудного плавця— кругла чорна пляма. Розповсюджений у Японському, Охотському, Беринговому морях; по американському узбережжю — на південь до Ситки, на острові Баранова. На початку літа підходить до берегів, а восени відходить на глибини. Бурий терпуг ловиться повсюдно, становлячи прилов берегових і ставних неводів. Добре ловиться він також і на вудку. На ринках у Північній Японії є звичайною рибою, хоча малоцінною. Використається місцевим населенням. М'ясо зеленого кольору, але при варінні пігмент руйнується й зелене забарвлення зникає.
Hexagrammos octogrammus Pallas, 1814
Бурый терпуг (лат. Hexagrammos octogrammus) — морская донная рыба семейства терпуговых (Hexagrammidae).
Средняя длина бурого терпуга до 35 см, у берегов Камчатки — до 42 см. Окрас коричневый или зеленовато-бурый с бурыми пятнами. Живот и низ головы светлые. От каждого глаза расходятся тёмно-бурые полосы, на щеках белые с голубоватым оттенком пятна, над основаниями грудных плавников — круглые чёрные пятна. Мясо зелёное.
Обитает в Японском, Охотском, Беринговом морях и в океане неподалёку от этих морей; по побережью Северной Америки — на юг до города Ситка на острове Баранова. От осени до начала лета держатся на глубине, а летом у берегов.
Как прилов попадает в береговые и ставные неводы. Ещё бурого терпуга часто ловят на удочку. В Северной Японии часто продаётся на рыбных рынках, но считается не слишком ценным.
Бурый терпуг (лат. Hexagrammos octogrammus) — морская донная рыба семейства терпуговых (Hexagrammidae).