dcsimg

Амазон тринідадський ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Зовнішній вигляд

Довжина тіла до 37 см. Забарвлення оперення зелене, темнішого відтінку у верхній частині тулуба. Лоб має жовте забарвлення. Лопатка червона. На спині і шиї частково є пір'я з темною облямівкою. На оперенні є червоне дзеркальце. Хвостове пір'я зелене, в основі червоне. Дзьоб чорно-сірий, біля основи наддзьоб'я є червоні плями. Навколо очей знаходиться сіра зона. Райдужка помаранчева. У природних умовах зустрічається велика кількість різних забарвлень.

Розповсюдження

Його родиною є тропічні та субтропічні райони Америки, від Мексики до Перу і Бразилії. Окремі дикі популяції його підвиду oratrix мешкають в південній Каліфорнії, Флориді і Пуерто-Рико. Також птах відомий як суринамський амазон, жовто-коронний амазон, жовтоголовий амазон, жовтоголова папуга та ін.

 src=
Тринідадські амазони

Спосіб життя

Населяють тропічні ліси, мангрові зарості, ріллі й оброблювані землі. Зустрічаються звичайно парами, рідше в зграях. Живиться плодами, волоськими горіхами, зернами, ягодами.

Розмноження

Гніздяться в дуплах дерев. Самка відкладає від 2 до 4 яєць. Насиджування триває 25—26 днів. Через 21—70 днів пташенята вилітають із гнізда.

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Література

Птах Це незавершена стаття з орнітології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK