dcsimg

Макові ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Загальна біоморфологічна характеристика

 src=
Meconopsis grandis (Гімалайський блакитний мак)

Однорічні та багаторічні трави, містять нерідко молочний сік; листки чергові, зрідка протилежні. Дерев'янисті рослини зустрічаються лише в родах бокконія і дендромекон. Квіти або одиночні, або утворюють китицеподібне суцвіття. Вони двостатеві, правильні або неправильні; в чашечці здебільшого 2 листочки, у віночку 4 пелюстки, але бувають винятки; тичинки, яких багато, розташовані в 2 або 4 кола (не без винятків), рідше тільки 4 або 2, в останньому випадку вони розгалужуються від самого заснування. Гінецей містить від 2 до 16 маточок, зрощених до верхівки і утворює одну цілісну зав'язь, здебільшого одногніздну. Плід сухий, коробчатий, одногніздний або розділений на неповні гнізда, рідко горіхоподібний. Насіння з маслянистим білком і маленьким зародком, який у шишконосних забезпечений тільки однієї сім'ядолею замість двох. Запилення відбувається переважно за допомогою комах.

Класифікація

По класифікації APG II родина відноситься до порядку жовтецевоцвіті (Ranunculales). В традиційній класифікації Кронквіста родина виділялася у власний порядок Papaverales.

Роди

Родина містить 770 видів у 44 родах:

  • Триба Eschscholzieae Baill.
  • Триба Chelidonieae Dumort.
  • Триба Platystemoneae Spach
  • Триба Papavereae Dumort.

Примітки

  1. Angiosperm Phylogeny Group (2009). An update of the Angiosperm Phylogeny Group classification for the orders and families of flowering plants: APG III (PDF). Botanical Journal of the Linnean Society 161 (2): 105–121. doi:10.1111/j.1095-8339.2009.00996.x. Процитовано 2013-07-06.


license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK