Перегузня (Vormela Blasius, 1884) — рід хижих ссавців родини мустелових (Mustelidae).
Перегузня — монотипний рід, визнаний у працях всіх дослідників. Це найбільш відокремлений рід тхорів у складі фауни України (і загалом Європи), якого запропоновано разом з африканськими родами Zorilla, Poecilictis, Poecilogale виокремити у підродину Zorillinae (Абелєнцев, 1968) з типовим родом Zorilla Goeffroy, 1826 (=Ictonyx Kaup). У подальшому перегузню віднесли до триби Ictonychini Pocock, 1922 (Павлинов, Россолимо, 1987) або триби Zorillini (Аристов, Барышников, 2001) у складі підродини Mustelinae і наразі розглядають у складі цієї підродини (Загороднюк, 2001, Аристов, Барышников, 2001, Wilson, Reeder, 2005).
У фауні України і Європи загалом рід представлений одним видом, перегузня звичайна — Vormela peregusna (Güldenstaedt, 1770).
Відмінності перегузні від інших родів тхоревих фауни України і суміжних країн за зовнішньою морфологією пов'язані з унікальним для тхоревих строкатим забарвленням. За морфологією черепа перегузню можна відрізними за таким набором ознак:
1) Розміри середні: CBL 50–65 мм. Криловидні кістки не мають вільних відростків, і останні зрощені зі слуховим барабаном кістковою перемичкою. Міжорбітальний проміжок відносно вузький, і мозкова капсула виглядає майже строго ромбовидною. Нижній хижий зуб (M1) має додатковий горбок на передньо-внутрішній поверхні. Вершина вінцевого відростка нижньої щелепи закруглена.
>>> Vormela
2) Розміри дуже різні: CBL від 30 до 170 мм. Криловидні кістки закінчуються вільними відростками, які не зростаються зі слуховим барабаном. Міжорбітальний проміжок широкий, і мозкова капсула має округлий передній край. Нижній хижий зуб (M1) без додаткового горбка на передньо-внутрішній поверхні. Вершина вінцевого відростка нижньої щелепи трикутної форми, гостровершинна.
>>> Meles, Gulo, Martes, Mustela.
Перегузня (Vormela Blasius, 1884) — рід хижих ссавців родини мустелових (Mustelidae).