dcsimg

Гліцинія ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Етимологія

Назва Вістерія походить від прізвища американського вченого, професора анатомії Пенсільванського університету Каспара Вістар, (1761—1818). Деякий час назву вимовляли та писали як Вістар, проте Міжнародним кодексом ботанічної номенклатури вона встановлена в нинішньому написанні.

Характеристика

Гліцинії в цілому є великими дерев'янистими листопадними ліанами. Найчастіше гліцинією називають вид Вістерія китайська. Часто загальну родову назву застосовують також до Wisteria floribunda, що росте в Японії, і деяким іншим видам. Багаторічна добре розвинена рослина має висоту до 15—18 м, з пониклими гілками-ліанами, з 7—13 непарноперистими листочками завдовжки до 30 см. Квітне навесні, в кінці березня — утворюються фіолетові запашні квіти, зібрані в навислі кисті.

Поширення

Гліцинії зустрічаються в лісах провінцій Хубей і Сичуань в Китаї. Широко використовуються в декоративному садівництві по всьому світі, але переважно у вологих субтропіках. У садівничій культурі створені форми гліциній з білими, світло- і темно-фіолетовими квітками. В Україні культивують гліцинію на Чорноморському узбережжі Криму та на Закарпатті. На півдні США акліматизовані гліцинії здичавіли.

Цікаві факти

Щороку помилуватися квітками цієї рослини з'їжджаються японці на традиційний «ханасампо».[1]

Примітки

  1. 5 Japanese Flower Festivals You Shouldn't Miss. Notes of Nomads (en-US). 2015-05-09. Процитовано 2017-04-11.

Посилання

NCI peas in pod.jpg Це незавершена стаття про Бобові.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK