dcsimg

Аравана чорна ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Зовнішній вигляд

Тіло завдовжки до 90 см[1], видовжене, стрічкоподібної форми, сильно сплющене з боків. Спинний і анальний плавці дуже довгі та вузькі, майже зливаються з хвостовим плавцем. У спинному плавці 52-58 променів, в анальному 61-67. Луска крупна, у бічній лінії 37-40 лусок. Рот верхній, широкий, на кінці нижньої щелепи два великих рухливих м'ясистих вусика. Молоді особин віком до 4 місяців мають широку чорну смугу, яка іде від грудного до хвостового плавця. Іще одна широка чорна смуга проходить через око. Спинні і анальні плавці чорні. Поступово, з віком, чорне забарвлення втрачається.

Поширення та спосіб життя

Зустрічається в Південній Америці в басейнах рік Ріу-Негру і Оріноко на території Бразилії і Колумбії. Чисельність стабільна[2].

Мешкає у мілководних затонах і прибережних ділянках річок з температурою води 24-30 °C. Під час щорічних розливів річки чорна аравана запливає у затоплені заплавні ліси.

Пелагічна риба. Здатна існувати у воді із низьким вмістом кисню. Більшу частину часу чорна аравана повільно плаває біля поверхні води, вусики при цьому спрямовані вперед, виконуючи функцію органів дотику.

Розмноження

Під час нересту самка відкладає 50-250 ікринок. Самець здійснює їхню інкубацію в ротовій порожнині. Інкубаційний період триває 60 днів. Личинок, що вилупилися, він також носить у роті, поки у них не розсмокчеться жовточний мішок. Мальки переходять до самостійного способу життя маючи розмір 6-8 см.[2]

Живлення

Полює переважно біля поверхні води. Живиться дрібною рибою і комахами. Ловить також комах, вистрибуючи з води.

Утримання в акваріумі

Мінімальний об'єм акваріума від 300 л. Найкраще підходять акваріуми видовженої форми, вони повинні бути надійно закриті зверху. Утримують при температурі води 24-28 °C, рН 6,5-6,8 і твердості води до 10°. Обов'язкова аерація, фільтрація води та регулярна заміна на свіжу (до 25 % щотижня).

В акваріумах годують дрібною рибою, дощовими і мучними червами, замороженими і сухими кормами.[3]

Примітки

license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK