Життєва форма — гемікриптофіт. Багаторічна трав'яниста рослина 15-30 см заввишки. Рослина білувата від короткого притисненого опушення. Стебла прямостоячі, гранчасті, розгалужені, часто червонясті. Листки — супротивні, довгочерешкові (прикореневі листки до 9 см завдовжки, верхні стеблові — до 3,5 см завдовжки), довгастояйцеподібні, двічі перисторозсічені на вузьколінійні частки. Корінь — міцний, здерев'янілий. Квітки лілові (зрідка білувато-рожеві та рожеві), зібрані по 5-10 у зонтикоподібне суцвіття. Квітконіжки 2,5-3,0 см завдовжки Чашолистки 6-7 мм завдовжки, з коротким, 1,0-1,5 (2) мм завдовжки, вістрям. Пелюстки лілові, рідко білі, 7-8 мм завдовжки. Плід коробочка, на верхівці з волосистим придатком, який у стиглому стані при висиханні скручується спірально. Насінина близько 4 мм завдовжки. Цвіте в квітні-липні, плодоносить у червні-серпні. Розмножується насінням і поділом кореневищ.
Вузький приазовський ендемік (середня течія річок Кальміусу і Кальчику). Адміністративний регіон — Донецька область.
Зростає на гранітних відшаруваннях, гнейсових скелях й осипищах щебеню цих порід, зрідка — на доломітових, сланцевих відшаруваннях з щебенистими слабкорозвиненими та еродованими ґрунтами. Спорадично трапляється у складі агломеративних петрофітно-степових угруповань. Мезоксерофіт.
Популяції — від дуже нечисленних деградованих до значних за чисельністю і щільністю (окремі локальні популяції налічують до 1-1,2 млн особин). У більшості місцезростань чисельність популяції дуже незначна. Вид уникає конкуренції на ділянках з більш-менш розвиненим ґрунтовим покривом і зменшує рясність за надмірних пасовищних навантажень. При заказному режимі популяції стають численними і повночленними, на розсипищах вид подекуди виступає домінантом. Рясність виду піддається значним різнорічним флуктуаціям.
Низька чисельність обумовлена природно-історичною та ареальною рідкісністю, витоптуванням худоби при надмірних пасовищних навантаженнях. Руйнування місцезростань при кар'єрних розробках каменю та розорюванні степів.
Грабельки Бекетова включені до Червоної книги України, де має природоохоронний статус «Рідкісний». Також входить до Червоної книги Донецької області.
Вид занесений до Європейського червоного списку. Охороняється у Кальміуському відділенні Українського степового природного заповіднику, Кальчицькому ентомологічному заказнику, пам'ятці природи Чердакли а також понад річкою Кальміус e заповідних урочищах «Гречкине № 1», «Гречкине № 2», «Василівка» та «Кирсанове» загальною площею 17 га.
Вирощують у Донецькому ботанічному саду НАН України з 1977 р.
Потребують виявлення, вивчення та охорони всіх місцезростань виду. Введення в озеленення населених пунктів та селекції. Заборонено руйнування місць зростання.
Має господарське значення як декоративна та ефіроолійна рослина.
Erodium beketowii là một loài thực vật có hoa trong họ Mỏ hạc. Loài này được Schmalh. mô tả khoa học đầu tiên năm 1895.[1]
Erodium beketowii là một loài thực vật có hoa trong họ Mỏ hạc. Loài này được Schmalh. mô tả khoa học đầu tiên năm 1895.