dcsimg

Джміль полярний ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Ареал

Ареал полярного джмеля утворює кільце навколо Північного полюса. Цей вид джмелів мешкає в Канаді, в арктичній частині Аляски, на арктичних островах (острові Девон, Елсмір, Баффінова Земля, Гренландія), на півночі Скандинавії та РосіїНенецькому і Ямало-Ненецькому автономних округах, в Якутії, на Чукотці)[1].

Опис

Тіло джмеля полярного вкрите густими волосками для теплоізоляції. Забарвлення може бути різним, але найчастіше груди чорні з оранжево-жовтими смужками по краях, черевце оранжево-жовте, іноді його кінець може бути чорний[2].

Біологія

Джміль полярний — запилювач більшості арктичних рослин. Він запилює мак полярний, родіолу рожеву («полярну розу»), вербу арктичну та інші рослини.

Природні вороги і хижаки

Джмелі північні проникають в гнізда полярного джмеля, вбивають маток і змушують робочих джмелів «працювати на себе». Це явище називається клептопаразитизм[3]. Крім того, на джмелів полярних полюють такі птахи, як жовтоволик, звичайна гага, морянка[4].

Див.також

Джерела

  1. Discover Life. «Discover Life map of Bombus polaris». Retrieved 21 February 2009.
  2. Bumblebee.org. «Bumblebees found in North America». Retrieved 21 February 2009.
  3. Milliron H.E., Oliver D.R. (1966) Bumblebees from northern Ellesmere Island, with observations on usurpation by Megabombus hyperboreus (Schönh.), Can. Entomol. 98:207-213
  4. packerpedia — Bio Arctic Bumblebee. Архів оригіналу за 13 липень 2012. Процитовано 8 травень 2015.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK