dcsimg

Аксінопальпіс малий рудий ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Поширення

Хорологічно A. gracilis є південноєвропейським видом, який приналежний до європейського зооґеографічного комплексу. Ареал охоплює Південну, Західну та південь Східної і Центральної Європи, Західний Кавказ, Близький Схід, Туреччину. ВКарпатському Єврорегіоні є дуже рідкісним видом, який зустрічається у рівнинній частині передгір’їв, де поширені лісостепові та степові екосистеми.

Екологія

Вид активний в сутінках. Літ триває з червня по серпень. Личинка, в умовах Центральної Європи, розвивається в невеликих гілках дуба черещатого та горіха грецького (Juglans regia L.).

Морфологія

Імаґо

Голова невелика. Очі виїмчасті. Вусики, часто, довші за тіло, в тонких, довгих війках. Передньоспинка, майже, циліндрична, з горбиками на диску та з горбиком на бічному краї. Відросток передньогрудей вузький. Останній членик нижньогубних щупиків розширений. Передні тазики кулясті, їх западини зовні заокруглені, ззаду відкриті. Стегна більш-менш булавовидні, довгі. Тіло продовгувате вузьке, рудого або бурого забарвлення. Довжина 6-12 мм.

Життєвий цикл

Життєвий цикл триває 2 роки.

Література

  1. Бартенев А. Ф. Обзор видов жуков-усачей (Coleoptera: Cerambycidae) фауны Украины // Вісті Харківського ентомологічного товариства. — 2003 (2004). — 11, № 1-2. — с. 24-43
  2. Загайкевич І. К. Таксономия и экология усачей. — К.: Наукова Думка, 1991. — 420 с.;

Посилання

  1. http://www.biolib.cz/en/taxon/id11056/
  2. http://www.cerambyx.uochb.cz/ag.htm
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK