dcsimg
Imagem de Ulva ranunculata Kraft & A. J. K. Millar 2000
Life » » Archaeplastida » » Chlorophyta » Ulvophyceae » » Ulvaceae

Alface Do Mar

Ulva Linnaeus 1753

Ульва ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK

Опис

Найсприятливіші умови для рослин цього роду — невеликі бухти і затоки, що добре прогріваються сонцем. Досягають довжини 0,3-1,5 м. В основі є клітини з ризоїдами, що створюють підошву, якою водорість прикріплюється до дна.

Значення

Ці водорості є кормом для багатьох підводних мешканців. Багато видів риб (атериноподібні, сарганоподібні та ін.) метають на них ікру. Морський салат (Ulva lactuca) в багатьох країнах, зокрема Японії, Кореї вживається в їжу, зокрема йде на приправи. Вони багаті залізом, марганцем, йодом, іншими мікроелементами, а також вітамінами, амінокислотами. Ульву часто застосовують у комплексних програмах по зниженню ваги з метою нормалізації обміну речовин в організмі людини.

Небезпека для здоров'я

При гнитті водоростей виділяється багато сірководню та інших токсичних газів. У серпні 2009 року велику кількість цих водоростей викинуло на пляжі Бретані, Франція, і через це трапилось два інциденти. Недалеко від муніципалітету Сен-Мішель-ан-Грев після вдихання парів ульви вершник знепритомнів, а його кінь помер. Другий випадок стався з водієм вантажівки, котрий вивозив гнилі водорості з узбережжя[1].

Види

Список видів згідно World Register of Marine Species (2012)[2]:

Не виключено й відношення до цього роду ентероморфи азовської (Enteromorpha maeotica), назва якої вважається валідною[ким?], в той час як рід Enteromorpha зведений в синонім до ульви.[3]

Примітки

  1. Seaweed suspected in French death. BBC. September 7, 2009. Процитовано September 7, 2009.
  2. M.D. Guiry (2012). Ulva Linnaeus, 1753. AlgaeBase. National University of Ireland, Galway. World Register of Marine Species. Процитовано February 11, 2012. Проігноровано невідомий параметр |veditors= (довідка)
  3. M.D. Guiry (2013). Enteromorpha maeotica Proshkina-Lavrenko, 1945. AlgaeBase. National University of Ireland, Galway. World Register of Marine Species. Процитовано September 16, 2013. Проігноровано невідомий параметр |veditors= (довідка)
Ульва Це незавершена стаття з альгології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK