dcsimg

Смикавець ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK

Опис

Це в основному водні рослини, що зростають у нерухомих або повільно рухомих водах до 0,5 м у глибину. Види сильно різняться за розмірами — дрібні види всього 5 см заввишки, в той час як інші можуть досягати 5 м у висоту. Стебла мають круглий або трикутний поперечний переріз. Стебла безлисті на більшій частині своєї довжини з тонким листям біля основи рослини, і в мутовці на вершині квітучого стебла. Суцвіття просте або частіше зонтик. Квітки зеленуваті й запилюються вітром. Тичинок 1–3. Приймочок (2-)3. Сім'янки двоопуклі, сплющені або трикутні.

Види

За даними спільного інтернет-проекту Королівських ботанічних садів у К'ю і Міссурійського ботанічного саду The Plant List рід Eragrostis налічує 424 визнаних види[4]. В Україні зростають[3]:

Використання

Смикавець папірник Cyperus papyrus мав велике історичне значення в забезпеченні папірусом. Cyperus giganteus, Cyperus textilis, Cyperus pangorei традиційно використовуються для виробництва матраців. Cyperus esculentus має їстівні бульби і його вирощують на комерційній основі. Cyperus bulbosus їдять в меншій мірі. Cyperus alternifolius, Cyperus albostriatus і споріднені види вирощують як декоративні або кімнатні рослини. Росте інтерес до більших і швидкорослих видів як культур для виробництва паперу та біопалива. Деякі види Cyperus використовуються в народній медицині.

Посилання

  1. Раковський, І. (гол. ред.). Українська загальна енциклопедія. — Львів-Станиславів-Коломия : Рідна школа, 1930—1933. — Т. 3. — С. 133.
  2. Словник української мови: в 11 томах. — Том 9, 1978. — Стор. 403.
  3. а б Данилик І.М. Система родини Cyperaceae Juss. флори України // Укр. ботан. журн.. — 2012. — Вип. 69. — № 3. — С. 342.
  4. Список видів роду Eragrostis. The Plant List ((англ.)). Royal Botanic Gardens, Kew & Missouri Botanical Garden. Процитовано 24.12.2018.
Осока Це незавершена стаття про Осокові.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK