dcsimg

Такахе ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK
У Вікіпедії є статті про інші значення цього терміна: Такахе.

Зміст

Зовнішній вигляд

Зовні дуже нагадує султанку, яка трапляється на півдні Європи, але значно більша (завбільшки з домашню гуску). Будова крила нормальна, але м'язи киля та грудини недорозвинені, тому птах не літає.

Історія

Такахе була поширена по всій території Нової Зеландії. На Північному острові птаха називали мого, на Південному — такахе. Маорі полювали на такахе через їхнє оперення.

Вчені, які вивчали природу Нової Зеландії, спочатку збирали усні повідомлення про дивного птаха, але оскільки речові докази існування такахе не збереглися, вони вирішили, що птах — міфічна істота з маорійських сказань.

Проте в 1847 році Уолтер Ментел випадково придбав у селі на Північному острові череп, грудну кістку й інші частини скелета невідомого великого птаха. Як з'ясувалося, кістки належали крилатому, але нелітаючому птаху, якого латиною назвали на честь Ментела — Notornis mantelli, тобто — «Чудовий птах Ментела».

Через два роки після знахідки Ментела група мисливців на тюленів помітила сліди чималого птаха. Пішовши по сліду, вони виявили великого птаха з красивим оперенням. Однак, через кілька днів після відлову птаха вони, не знаючи, що з ним робити, вбили його та з'їли. Шкура птаха з оперенням залишилася і потрапила до рук Уолтера Ментела.

Пізніше було впіймано ще одного птаха, цього разу його повний скелет передали в Лондон, де кістяк дослідили. У результаті вчені знайшли в ньому деякі відмінності від найпершого зразка, здобутого Ментелом у 1847 році. Вони зробили висновок, що на Північному і Південному островах Нової Зеландії трапляються два види такахе. Другий вид назвали Notornis hochstetteri на честь відомого австрійського дослідника Австралії та Нової Зеландії професора Гохштетера.

Як згодом вважали, останню особину такахе спіймали в 1898 році, після чого вид було занесено в переліки вимерлих тварин.

Відкриття

1948 року експедиція Джефрі Орбела в лісах Те-Анау виявила двох такахе. Птахів сфотографували, закільцювали і відпустили на волю. Через рік доктор Орбел знайшов гнізда такахе. Дослідивши 30 гнізд, він дійшов висновку, що пара такахе виховує в рік тільки одне пташеня.

Уряд Нової Зеландії оголосив заповідником місця оселення такахе. Сучасний заповідник поблизу озера Те-Анау має площу в 160 000 гектарів.

Цікаві факти

Такахе зображено на монеті номіналом в 1 Новозеландський долар, випущеній в обіг 1982 року.

Посилання

  • Інформація про такахе [1] (рос.)


Птах Це незавершена стаття з орнітології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK

Такахе: Brief Summary ( Ucraniano )

fornecido por wikipedia UK
У Вікіпедії є статті про інші значення цього терміна: Такахе.
licença
cc-by-sa-3.0
direitos autorais
Автори та редактори Вікіпедії
original
visite a fonte
site do parceiro
wikipedia UK