dcsimg

Оливкова морська черепаха ( Ukrainian )

provided by wikipedia UK

Опис

Оливкова черепаха є збереженим видом морських черепах з довжиною панцира у дорослих особин 60-70 см[2]. Маса до 45 кг[3]. Панцир за формою нагадує серце і характеризується наявністю чотирьох пар пористих щитків по нижній його кордоні, двом парам спереду і до дев'яти бічних щитків з кожної сторони[2][4]. Оливкова черепаха унікальна тим, що у них може бути змінюване або несиметричне число щитків в кількості від п'яти до дев'яти пластин на кожній стороні, а найчастіше спостерігається від шести до восьми з кожної сторони[2]. На кожній стороні панцира 12—14 сегментів. Панцир сплощений до верху, а спереду трохи зігнутий вгору, утворюючи подобу містка. Передня частина черепахи середніх розмірів з широкою головою, що має трикутну форму, якщо дивитися на неї прямо[2][4]. Голова увігнута з боків.

Поведінка

 src=
Нещодавно вилуплена оливкова черепаха на мексиканському пляжі (Пуерто-Вальярта)

На початку дня черепахи харчуються, в інший час дня відпочивають на поверхні океану. Для запобігання переохолодження морською водою тварини збираються у великі групи. Оливкові черепахи, як правило, відпливають від берега при появі хижака. На суші їх ворогами є опосуми, дикі свині і змії, що розоряють кладки.

Оливкові черепахи — хижі тварини, що полюють у мілководних районах з мулистим або піщаним дном на різних безхребетних: медуз, черевоногих молюсків, креветок і крабів, хоча за відсутності іншої їжі можуть переходити на харчування водоростями[3]. Мабуть, саме така ширина харчового спектру призводить до того, що черепахи часом намагатися заковтнути неїстівні предмети, зокрема, викинутий людьми сміття (пластикові пакети і пінопласт)[3]. У неволі описані випадки канібалізму[3]. щорічно (зазвичай навесні або на початку літа) статевозрілі оливкові черепахи повертаються на ті пляжі, де побачили світ, і приступають до розмноження, в ході якого кожна самка проводить декілька кладок[3].

Розповсюдження і охорона

Поширена в тропічних теплих водах Тихого і Індійського океану — від Саудівської Аравії, Індії, Японії і Мікронезії на півночі до Південної Африки, Австралії і Нової Зеландії на півдні та у водах північної Бразилії, Суринам а, Гаяни, Французької Гвіани і Венесуели. Крім того, були випадки виявлення оливковою черепахи в Карибському морі аж до Пуерто-Рико.

Популяції оливкових черепах виявляються вкрай вразливі через повільного зростання особин і значного антропогенного впливу як у формі безпосереднього вилову дорослих особин і збору яєць, там і побічно — через руйнування місць, придатних для відкладання яєць. У багатьох країнах комерційний видобуток цього виду обмежена або заборонена, а більшість придатних для розмноження пляжів охороняються.

Примітки

  1. Abreu-Grobois, A & Plotkin, P. (IUCN SSC Marine Turtle Specialist Group) (2008). Lepidochelys olivacea: інформація на сайті МСОП (версія 2008) (англ.) 30 June 2008
  2. а б в г National Marine Fisheries Service and U. S. Fish and Wildlife Service (1998). Recovery plan for U.S. Pacific populations of the Olive Ridley Turtle (Lepidochelys olivacea). National Marine Fisheries Service, Silver Spring, MD. Текст (англ.) (Перевірено 30 березня 2011)
  3. а б в г д Оливкова черепаха: информация на сайте Animal Diversity Web (англ.) (Перевірено 30 березня 2011)
  4. а б Ernst, C. H., Lovich, J. E., Barbour, R. B. Turtles of the United States and Canada, Washington, D.C.: Smithsonian Institution Press, 1994, 578 p. ISBN 1-56098-346-9 (англ.)

Посилання

  • Оливкова черепаха: інформація на сайті National Marine Fisheries Service (NOAA) (англ.) (Перевірено 30 березня 2011)
  • Оливкова черепаха: інформація на сайті Animal Diversity Web (англ.) (Перевірено 30 березня 2011)
  • Оливкова черепаха в базі даних австралійського уряду за видами тварин і загрозам (англ.) (Перевірено 30 березня 2011)
Жаба Це незавершена стаття з герпетології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
license
cc-by-sa-3.0
copyright
Автори та редактори Вікіпедії
original
visit source
partner site
wikipedia UK